-
Transakcje
-
Przelewy
-
Narzędzia
-
O nas
-
Zyskuj z kantor.pl
-
Kursy
2015-02-11
Wczorajsze popołudnie przyniosło osłabienie złotego, zwłaszcza do dolara i euro. Kurs franka ponownie wyniósł ponad 4 PLN. Złoty, tak jak pozostałe waluty naszego koszka, stracił około 0,32 %. Dzisiejsze notowania wskazują na stabilizację, ale na nieco wyższym poziomie. Być może spadki zostały zahamowane.
Dziś z rana złoty jest nieco mocniejszy niż na wczorajszym zamknięciu notowań. Ruch względem dolara i euro okazuje się być symetryczny. Kurs dolara amerykańskiego wynosi 3,7076 PLN, to zmiana o jeden grosz na korzyść złotego. Podobnie kształtuje się sytuacja w przypadku franka, choć nadal oscyluje on w okolicy 4 PLN, poranny kurs tej waluty to 3,9990 PLN. Euro kosztowało 4,1937 PLN.
Niestety tydzień zaczął się dla złotego od spadków i obserwujemy kontynuację tego trendu. Dzisiejsza stabilizacja notowań złotego daje nadzieje, na zahamowanie ruchów spadkowych. Złoty jest podatny na impulsy makro i uzależniony od sytuacji na szerokim rynku. O ile wczoraj przed południem wydawało się, że wahania nie są chwilowo groźne, to po południu przekonaliśmy się, że obawy dotyczące kryzysu greckiego są jak najbardziej uzasadnione.
Doniesienia z Grecji o pozytywnym wydźwięku okazały się impulsem do zakupu złotego, awersja do EM chwilowo zmalała, wzrosło zainteresowanie naszym koszykiem. Niestety równocześnie ze zdementowaniem tych pogłosek nastroje na szerokim rynku uległy zmianie na niekorzyść naszej waluty. Po południu kursy walut wzrosły, a frank osiągnął poziom ponad 4 PLN.
Nadal niepewna sytuacja w Grecji oraz kryzys ukraiński stawiają waluty CEE pod presją. Pewnym ratunkiem dla złotego jest jednak program QE. Kapitał ze Strefy Euro przesuwa się na rynki, gdzie oprocentowanie jest wciąż wysokie. Niestety najsilniejszym impulsem będą w/w czynniki negatywne, zatem w kilkudniowej perspektywie należy spodziewać się spadków na złotym, choć ich dynamika będzie ograniczona.
Autor:
Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.
W kilka minut zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności jednego z pierwszych kantorów internetowych.
Załóż konto